Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Bezpieczeństwo i ochrona Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Fachowca, który rozwiąże problem z zainfekowanym WordPressem, znajdziesz w tym miejscu.

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz witryn internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w milionach. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie malware z WordPressa?

Obrazy na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Witryna wysyła spam? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To raptem kilka z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach potrzebne jest szybkie działanie w celu znalezienia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy zlecić ekspertom od tego typu działań.

Usuwanie wirusów ze strony internetowej – dokładny przegląd baz danych i plików strony

Spece zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych wykonują kompleksowy przegląd baz danych i plików strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie ponownej infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują także wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Usunięcie wszelkich skutków cyberataku nie gwarantuje, że analogiczny kazus nie zdarzy się za jakiś czas, dlatego ważne jest cykliczne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]