Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Więcej o aktualizacji wtyczek.

WordPress, stworzony głównie jako oprogramowanie blogowe, w mgnieniu oka stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych CMS-ów. Ze względu na to, iż jest szybki i łatwo można przyswoić sobie zasady jego obsługi, stosuje się go współcześnie do projektowania sklepów e-commerce i złożonych stron. Niemniej jednak ten system zarządzania treścią bywa źródłem kłopotliwych niespodzianek, toteż istotną i potrzebną usługą jest opieka techniczna nad stroną www.

Opieka nad stroną WordPress – pamiętaj o okresowej instalacji kolejnych wersji CMS

Nadrzędnym warunkiem bezpieczeństwa strony internetowej jest bezspornie aktualizowanie jej do obowiązującej edycji CMS-a. Raz za razem jednak firmy po postawieniu strony lekceważą okresową instalację najnowszych edycji CMS-a czy aktualizacji stosowanych dodatków, przez co narażają stronę na ataki hakerów lub infekcję przez malware. Ponadto, mimo iż WordPress jest dość prostym CMS-em, jego aktualizacja może wiązać się z niespodziewanymi trudnościami z prawidłowym działaniem strony czy sklepu. Wobec tego wymagane jest, aby działanie to wykonał zawsze ktoś obeznany z WordPressem, a jeśli nie mamy w przedsiębiorstwie działu informatycznego, rekomenduje się polecić aktualizację WordPressa niezależnemu specjaliście.

Opieka nad stroną internetową – oferta dla przedsiębiorstw i blogerów

Usługa opieki nad stroną internetową to oferta kierowana głównie do odbiorców biznesowych, tak dużych jak i niewielkich podmiotów, którzy troszczą się o sprawne oraz nieustanne funkcjonowanie ich strony oraz zabezpieczenie jej baz danych i zasobów. Usługa ta potrzebna jest też freelancerom oraz blogerom posiadającym własne strony www. W bazowym pakiecie oferty zawarta wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych, przeprowadzenie aktualizacji WordPressa i eliminacja następstw działania wirusów. W pakietach rozszerzonych oferowane są również rozmaitego typu monitoringi (m.in. logowań użytkowników, zmian wtyczek oraz zmian treści).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]