panele drewniane, panele podłogowe drewniane

Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Wyposażenie wnętrz

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]