W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Branża budowlana Usługi

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które wytwarzamy w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.