Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie
Na samopoczucie lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.
Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?
Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.
Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?
Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.
METEO Serwis Okien Warszawa
Mob.: 504-589-653
E-mail:
[email protected]