Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Technologie Usługi

Na tej stronie znajdziesz korzystną ofertę przemysłowego druku 3D.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest skierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego w technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do firm albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, detali, bardzo cienkich ścianek oraz gładkiej powierzchni.

Drukowanie 3D metodą FDM – wielokolorowe materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także możliwość zastosowania materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]