Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Usługi

Regulacja okien Warszawa - skieruj się tu po więcej szczegółów o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – aby stosownie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, niemniej jednak też zapobiega wypaczeniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]