Maskowanie blizny na głowie – prosty zabieg na lata

Uroda i kosmetyki Usługi

Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości dotyczące mikropigmentacji blizn.

Wielu osobom przeszkadzają albo wpędzają w kompleksy blizny powstałe na skórze na skutek różnych czynników. O ile zakamuflowanie blizn na częściach ciała bez owłosienia nie jest łatwe, o tyle na brodzie oraz głowie pomaga w tym mikropigmentacja.

Mikropigmentacja medyczna zakamufluje blizny po skaleczeniach i po źle wykonanych transplantacjach włosów

Skóra to organ, który wyróżnia się wysokimi możliwościami regeneracji i na ogół potrafi odbudować się także po poważnym urazie. Jednak jej odtworzenie mało kiedy jest doskonałe. Po obrażeniu skóry w miejscu urazu formuje się blizna, która częstokroć nie znika do końca życia. Im mocniejsze uszkodzenie, tym wiesza szansa, że po wyleczeniu miejsce to potem będzie znacznie wyróżniać się na tle otaczającej skóry. Zbliznowacenia powstają w rezultacie rozmaitych chorób, oparzeń i obrażeń mechanicznych, a czasem wręcz są konsekwencją nie podjęcia lub nieprawidłowego leczenia skaleczonego obszaru skóry. Blizny mogą tworzyć zwłóknienia odczuwalne w dotyku, ale bywają też zaledwie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w wyniku urazu dojdzie do uszkodzenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry przestaną pojawiać się w przyszłości nowe włosy, co w przypadku szram w linii szczęki czy na głowie może wywołać u niektórych kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można na szczęście poddać się zabiegowi mikropigmentacji medycznej blizn. Tą metodą można zatuszować blizn na głowie, w obrębie brody albo w linii brwi, które pojawiły się na skutek urazów mechanicznych, poparzeń, a także po nieudolnie przeprowadzonych przeszczepach włosów metodą STRIP czy FUE.

Maskowanie blizn na głowie – zabieg ten nie przywraca włosów

Zabieg mikropigmentacji można wykonać wyłącznie na wygojonej bliźnie. Zwykle do zamaskowania blizny starczy jeden zabieg, ale zdarzają się również blizny wymagające 2-3 zabiegów u linergisty (tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację). Wypada podkreślić, że zabieg nie przywraca włosów, lecz przez wprowadzenie barwnika w płytsze warstwy skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało bądź wręcz kompletnie niezauważalna. Jest to możliwe z tego względu, że specjalista zawsze starannie dobiera odcień barwnika do naturalnego koloru włosów osoby poddającej się zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny trwa od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Pigment z czasem traci swą intensywność aż ostatecznie znika, dlatego żeby wrócić do początkowego wyglądu niezbędne są okresowe zabiegi w odstępach kilku lat.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]