Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Usługi

Lokal na chrzciny Kraków - sprawdź informacje o ofercie na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą dużą familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, zatem dbają o to, by wszystko w ten dzień było idealne. Przygotowanie chrzcin może być jednak trudne, w szczególności gdy na chrzest zaprasza się sporą grupę krewnych oraz znajomych. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na drobiazgowe zaplanowanie chrztu

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce wkrótce po narodzinach malucha, nieraz wręcz w tym samym dniu, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny przekształciły się w istotny dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, dlatego też są wyprawiane zwykle 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to dogłębne rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, czyli wybór rodziców chrzestnych, a także świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Planując z parafią termin chrztu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, jeśli będą przybywać do nas z rozmaitych krańców Polski. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do ustalenia jaką liczbę osób finalnie będziemy podejmować. Nie krępujmy się również podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina w głównej mierze stawia na zabawki, jednak rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne podarki, jak choćby fotelik do auta, ubranka oraz kocyki dla dziecka.

Jak wybrać lokal na chrzest?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny organizowano na ogół w domu rodziców malucha, wskutek tego nie wszyscy obecni podczas mszy w kościele byli gośćmi odświętnej biesiady. Obecnie obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając oferty sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią przystrojone miejsce, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis harmonizujący z charakterem obiadu i który zagwarantuje profesjonalną obsługę uczestników. Jeśli sakrament zaplanowany jest na lato, warto znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą szaleć pośród zieleni. Istotny jest też taki dobór lokalu na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był niezbyt długi, tak samo jak powrót gości do zarezerwowanego hotelu lub domu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]