Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Kliknij tu, aby skorzystać z pomocy fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest często powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, aby odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy gwarancję, że następstwem możliwych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy także nadmienić o komforcie, jaki daje taka współpraca. Obecnie nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy zdobyli odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]