Sztabki złota – metoda dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Usługi finansowe i rachunkowe

Sprawdź, gdzie kupić sztabę złota, wejdź na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Gromadzenie pieniędzy na koncie lub zakładanie lokat nie jest teraz tak dochodowe jak dziesięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, że Polacy szukają sposobów, które pozwolą ich finansom zapewniać z czasem poboczny przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Czy złoto w sztabkach jest bezpieczną inwestycją?

Z góry należy wyraźnie podkreślić, iż lokata pieniędzy w złoto w sztabkach to inwestycja na lata. Złoto na ogół opiera się słabszym i silniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna i gospodarcza nieraz podnosi jego wartość. Rzecz jasna można zauważyć wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres od razu daje się zobaczyć, że z biegiem idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu dostępna na rynku praktycznie się nie zmienia. Kiedyś był on walutą, współcześnie jest w szerokim zakresie stosowany w elektronice, przemyśle czy medycynie, jak również – w dalszym ciągu na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, że pozyskiwanie złota jest bezustanne i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu użytego np. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak piloty do telewizorów czy też telefony komórkowe) jest w wielu przypadkach nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez kolejne lata ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złoto w indywidualnych sztabkach lub combibar – co kupić?

Czytając o lokacie środków w sztabki złota gros inwestorów natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, przez wysoki koszt. Jednak złote sztabki wytwarza się w licznych rozmiarach, więc właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Takie małe sztabki są również znakomitym pomysłem na prezent. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał raczej kupują się na większe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie można podzielić odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Wobec tego warto nabywać złote sztabki o rozmaitym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na mniejsze sztabki.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]