Na czym polega kredyt gotówkowy?

Usługi finansowe i rachunkowe

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż można uzyskać tak już nieduże kwoty – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także być sposobem sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego największa suma to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – mają szansę pożyczyć aż pół miliona PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Jak możemy wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niewielkim restrykcjom, mogą ubiegać się o niego także osoby z niskimi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, bo tak jak przy każdym typie pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na dowolny cel – tak na kupno sprzętu AGD, jak i auta czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, że łatwo wówczas o błędy, których skutkiem okazują się najczęściej ogromne finansowe problemy. Z tego względu wybór oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem na pewno okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych komplikacji.