Mass collect i korzyści jakie przynosi

Usługi finansowe i rachunkowe

Na czym polega mass collect. Zdobądź więcej szczegółów.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest tak naprawdę dość prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest zarazem jego ID. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych czy wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew pocztowy, tradycyjny przelew lub przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a przy tym na wyeliminowanie prawdopodobnych błędów nieraz przydarzających w czasie tego procesu.

Czy opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. część banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) wypada zastanowić się nad jej zastosowaniem w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż stu faktur. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym kontrolowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]