Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Usługi finansowe i rachunkowe

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje duża rzesza Polaków, którzy nie są w stanie zaciągnąć kredytu, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Banki najczęściej określają własne warunki, według których przyznają kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednak ogólne warunki, określające fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już jakieś kredyty. Na szczególne trudności muszą przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli dotąd żadnego kredytu. Należą do tego grona zwłaszcza studenci i klienci, którzy na rynku pracy znajdują się od niedawna i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, iż kredyt nie będzie im udzielony, powinni być pogodzeni także emeryci. Rzecz jasna, finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące za granicą. Czynniki takie powodują, że teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej restrykcyjne zasady i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.