Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Usługi finansowe i rachunkowe

Na https://topkantor.pl poznasz aktualną ofertę internetowej wymiany walut.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w ekspresowo zmieniającym się świecie, konsumenci pragną wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze najświeższy kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na inną walutę. Atutem kantorów internetowych jest głównie to, że wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z minionego dnia. Drugim i niezwykle ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują także kilka pomocniczych usług lubianych przez konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez nabywcę terminie czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających wygodę oraz dużą autonomię w zarządzaniu swoim kapitałem. Wykorzystują je również osoby zatrudnione lub studiujące za granicą i osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.