Czy nazywamy złotem inwestycyjnym i gdzie je kupić?

Usługi finansowe i rachunkowe

Jeśli potrzebujesz złota online, skieruj się na tę stronę.

Często martwimy się o emeryturę i o przygotowanie się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd przeważnie staramy się systematycznie odkładać nadwyżkę środków finansowych na koncie czy też na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednak ta metoda jest coraz mniej rentowna – postępująca inflacja i małe oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie dają zysku, a w zasadzie to z biegiem lat ich siła nabywcza się zmniejsza. Nie dziwi więc, że rośnie popyt na nowe metody inwestycji, w tym także gromadzenie złota inwestycyjnego.

Złoto inwestycyjne – papiery wartościowe i płytki

Inwestycja w kruszce opiera się na kupieniu ich wówczas, kiedy ich cena rynkowa jest niewysoka i ich odsprzedaży, kiedy ta wartość zacznie wzrastać. Ale warto podkreślić, że nie każdy wyrób ze złota jest uważane za kruszec inwestycyjny, z tej przyczyny przykładowo zbieranie złotych bransoletek trudno nazwać inwestycją w złoto. Prawo w Polsce, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, przejrzyście definiuje co należy nazywać złotem inwestycyjnym. Zgodnie z aktualnych przepisów jest to głównie złoto o próbie co najmniej 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne wymagania, żeby zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co najistotniejsze – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monet inwestycyjnych nie traktuje się jako okazy kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Ustawa podaje jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Zamówienie złota lokacyjnego możliwe jest również online

W ofercie polskich sprzedawców złota lokacyjnego bez przeszkód spotkać można popularne monety bulionowe z między innymi Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Wielkiej Brytanii, jak i złote sztabki. Zakupy można dokonywać także przez internet i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci mniej zasobni znajdą online szeroką ofertę sprzedaży złotych monet o wadze 1/10, 1/4 i 1/2 uncji, jak i złota w sztabkach o wadze 1, 2 i 5 g. Dostępne jest dodatkowo złoto w „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a potem odsprzedanie odrębnych płytek złota.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]