Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Nasze porady Turystyka i podróże Zagadnienia związane ze stronami www

Więcej na temat najpiękniejszych miejsc w Małopolsce na https://tinyurl.com/y8llx2ag.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko odnaleźć się w potopie informacji o planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – przydatne informacje oraz mapy

Aby przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, pensjonaty, hotele i schroniska, jak również zabytki i muzea położone w różnych punktach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, urok parków narodowych i krajobrazowych czy atrakcje narciarskie.

Serwis o zabytkach Małopolski dba też o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe górskie miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niezwykle wartościowa dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego