Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Turystyka i podróże

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce. Więcej na narowery.visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, popularne i nowe, lecz z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, ale jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie tylko amatorów, lecz również uznanych alpinistów oraz himalaistów.