Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Edukacja Rozrywka i hobby Turystyka i podróże

Tu poznasz aktualną ofertę kursu górskiego.

Góry są wspaniałe, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co kilka dni, a najczęściej w okresie, gdy wczasowicze tłumnie odwiedzają atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia porwali się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Dlatego tym, którzy lubią góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z orientacji w terenie, asekuracji i władania czekanem

Najlepszą metodą, by nabyć niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są potrzebne w czasie różnych niefortunnych wypadków. Szkolenie omawia też reguły odpowiedniego działania w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada ogromne doświadczenie jako realizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niedużych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż pięć- osób. Skutkiem tego przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie opanować pełną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]