Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Rozrywka i hobby Turystyka i podróże

Na https://bit.ly/3auqzbu poznasz aktualną ofertę wycieczki w Alpy.

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już na wylot wszystkie trasy w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, ostatecznie zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują oferty wycieczek w inne europejskie góry. Liczni z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne Alpy – fantazja alpinistów z całego globu

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę państw, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, czyli Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego świata, to np. Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru albo Tre Cime di Lavaredo. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz zdobywać nowe kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo atrakcyjnych ofert skierowanych do miłośników gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już umiejętność jazdy na nartach i mogą pochwalić się wystarczającą kondycją fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza część szkoleniowa, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym plusem tych wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, najczęściej siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym radość z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]