Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Nasze porady Turystyka i podróże Zagadnienia związane ze stronami www

Jesteś zainteresowany ciekawymi miejscami w Małopolsce? Skieruj się tu.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż często z trudem można odnaleźć się w zalewie informacji o zbliżających się imprezach kulturalnych czy sportowych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę stworzoną specjalnie dla turystów

By pokazać zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której szybko wyszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej oraz hotele, motele i schroniska młodzieżowe zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Ponadto dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. urok regionalnego folkloru, zamek na Wawelu oraz trasy rowerowe.

Proste rozmówki i rejestr konsulatów – istotne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe ciekawe miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego