Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Rekreacja, sport, hobby Turystyka i podróże

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Himalaje wyprawa, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Problemy powoduje także samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bo nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]