Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Rekreacja, sport, hobby Turystyka i podróże

Nie czekaj! Sprawdź świetną ofertę wycieczki na Kilimandżaro w dobrej cenie.

Zdobywanie wierzchołków gór to cel dużej części globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Silnych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają przede wszystkim malownicze krajobrazy, sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda sprawia, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się również zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty oraz korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]