Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Rekreacja, sport, hobby Turystyka i podróże

Dowiedz się więcej o wyprawach w góry.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności tras sprawia, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]