Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Rekreacja, sport, hobby Turystyka i podróże

Szukasz aktualnej oferty trekkingów górskich? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady mogą przybierać wiele form. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wymieniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla osób z najlepszą kondycją, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania w toku długiej wyprawy.

Trekkingi – Alpy i Himalaje

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o inne góry na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, jak również leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]