agencje seo, firmy seo, kampanie seo

Mało klientów? Pomoże agencja SEO

Promocja

Przedsiębiorstwa i administratorzy portali internetowych, którzy chcą dotrzeć do wysokich pozycji w wyszukiwarce, mogą to uzyskać na przynajmniej 3 sposoby. Pierwszy, którego nie zalecamy, to podejmowanie starań osobiście. Nie dysponując rozeznaniem w tematyce SEO i nie obserwując na bieżąco wiadomości o zmianach w algorytmie Google, trudno postępować trafnie i – najważniejsze – skutecznie. Drugie podejście to zatrudnienie na etat specjalisty ds. SEO, aczkolwiek nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić z uwagi na budżet. Trzecie wyjście to zatrudnienie agencji SEO. Budżet przekazany na zadania agencji SEO można dopasować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Plusem zlecania działań agencji SEO jest to, że obok speców od SEO w pracują tam też eksperci od copywritingu, projektowania graficznego, programowania i kampanii Google Ads, którzy służą rzeczowym wsparciem w tych obszarach.

Wybierz transparentną i kompetentną firmę SEO

Polskich agencji SEO jest bardzo wiele. Na co zwrócić uwagę w toku szukania podmiotu, która podniesie naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Warto wybrać firmę, która działa na rynku od kilku lat. Liczba firm SEO, ale również tych kreatywnych czy reklamowych, z każdym rokiem wzrasta, co niekiedy nie idzie w parze z jakością usług. Wybierając agencję, która istnieje od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć zaufanie, że posiada ona znaczne doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się interesującym portfolio swoich uprzednich klientów. Na stronach agencji SEO na ogół dodawany jest dział z prezentacją tzw. „kejsów”. Zanim podpisze się umowę powinno się zapoznać się ze opisy takich przypadków, by samemu przekonać się, jakich rezultatów można się spodziewać po danej agencji, a także to z jakimi branżami pracowała i jakie trudności udało jej się rozwikłać. Solidna agencja SEO to taka, która działa przejrzyście: informuje o harmonogramie prac na najbliższe miesiące, jak również przesyła raporty z wykonanych działań i ich efekty.

Inny zasadniczy aspekt to personalizacja oferty i dostosowanie strategii prac do charakteru działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeśli agencja SEO na propozycję współpracy reaguje w przeciągu 30 minut, a oferta wygląda jak gotowy szablon, powinien to być sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu zapytania pracownik sumiennej agencji SEO kontaktuje się z zainteresowanym klientem, by poprosić o dokładniejsze dane o firmie, konieczne do opracowania dla niej wszechstronnej oferty. Chodzi o dane, których nie można wyszperać na własną rękę w internecie, jak przykładowo informacja o realizowanych do chwili obecnej działaniach SEO czy o najistotniejszych dla klienta towarach czy usługach, które zamierza wypromować.

Opłata za pozycje – czy to poprawny model rozliczenia z agencją SEO?

Przezornie należy potraktować agencje SEO, które oferują typ współpracy z opłatą za uzyskany rezultat. W takim systemie zleceniodawca płaci firmie SEO wtedy, kiedy frazy kluczowe zdobędą określone w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do pierwszej strony wyników albo do Top3). To w dalszym ciągu dość popularny rodzaj rozliczeń, jednak niesie ze sobą wysokie niebezpieczeństwo – można wszak uzyskać błyskawiczny efekt łamiąc reguły ustalone przez Google. Codziennie uaktualniany algorytm także nie ułatwia dotrzymania obietnic składnych klientowi, zatem dobra firma SEO nigdy nie zapewnia osiągnięcia konkretnych pozycji. Co do opłaty za działania firmy SEO, to sporadycznie jest ona stała – zwyczajowo w pierwszych miesiącach po zawarciu kontraktu potrzebne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, by przeprowadzić wnikliwy audyt SEO, a w następnej kolejności zrealizować wszelkie wyliczone w nim prace. W późniejszych miesiącach współpracy, gdy witryna klienta jest już zoptymalizowana, koszty działań bywają znacznie mniejsze.

Lokalizacja firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]