Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Ochrona zdrowia

Co powinno się wiedzieć o magnetoterapie aparat?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje też obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]