Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Ochrona zdrowia

Potrzebujesz szczegółowych informacji o zabiegach AMD? Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/

Choroba AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które rozwija się u starszych ludzi i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. Współcześnie wyspecjalizowane kliniki oferują innowacyjne sposoby leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wygody życia.

Kto głównie choruje na starcze zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to dzięki niej nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która objawia się utratą ostrości wzroku oraz deformacją obrazu. Wyróżniamy postać suchą i mokrą tej schorzenia. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią przede wszystkim osoby po 50. roku życia, a etiologia choroby nie została wciąż do końca rozpoznana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być szkodliwy tryb życia – m. in. uzależnienie od tytoniu, długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV czy nadwaga. Kluczowe mogą być też uwarunkowania genetyczne, a także różne schorzenia współistniejące, np. hiperglikemia lub hipertensja. Współczesna medycyna wypracowała szczęśliwie skuteczne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD jest przeprowadzane z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Leczenie plamki żółtej – jak przebiega?

Specjalistyczny laser nanosekundowy działa na starzejące się komórki oka przy tym nie powodując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Zabieg ten nie jest obarczony ryzykiem, co sprawia, że może być przeprowadzany u wielu grup chorych zagrożonych uszkodzeniem albo potencjalną utratą wzroku. Technologia laserowa aktywuje komórki do odtwarzania się i ogranicza zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT polepsza jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla chorego. Zanim zacznie się zabieg oko znieczulane jest miejscowo, a sama praca lasera 2RT trwa jedynie parę minut.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]