stożek rogówki kraków, korekcja stożka rogówki

Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Ochrona zdrowia

Stożek rogówki to przypadłość, która niezmiernie ogranicza codzienną aktywność – obniża jakość widzenia i może być powodem innych chorób oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne dysponują wiedzą pozwalającą poradzić sobie z tym problemem. Jak zatem wygląda przebieg korekty stożka rogówki?

Stożek rogówki w wielu przypadkach towarzyszy innym schorzeniom oczu

Rogówka to transparentny element oka, który silnie koncentruje promienie świetlne. Znajduje się przed tęczówką i posiada wiele receptorów bólowych, jest jednakże słabo ukrwiona. Mniej więcej w drugim i trzecim dziesięcioleciu życia może ulec deformacji polegającej na uwypukleniu oraz ścieńczeniu w środkowej części. Dzieje się tak w wyniku nadwątlenia tkanki, która – jak się przypuszcza – ulega oddziaływaniu rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność i miopię, przez co chory widzi znacznie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie światła. Pacjenci uskarżają się też na podrażnienie oczu, czasami zdarza się także podwójne widzenie. Keratoconus częstokroć współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, np. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie dzisiaj efektywne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. Na początkowym etapie dolegliwość jest prostowana z wykorzystaniem okularów albo soczewek kontaktowych, po pewnym czasie jednak nieodzowne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – skuteczne metody

Korekcja stożka rogówki może być prowadzona za pomocą wielu zabiegów medycznych. Obecnie najskuteczniejszą metodą na podniesienie ostrości widzenia jest cross linking oraz wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, czyli metodę Topoguided. Znakomite efekty zapewniają zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, dzięki czemu można uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie krótkowzroczności lub niezborności przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą także po kilku miesiącach udać się na zabieg laserowy, który zupełnie usuwa wadę wzroku.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]