Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Ochrona zdrowia

Laser wysokoenergetyczny cena. Uzyskaj więcej informacji na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, stłuczenia czy achillodynia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, zapalenia stawów, rwy kulszowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, różny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]