Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Ochrona zdrowia

Na voigtklinikaoka.pl znajdziesz dalsze informacje o działalności optometrysty Kraków.

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na zabieg korekcjiwzroku?

Korekcja wzroku – zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, dalekowzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu innych chorób. Szczególnie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się dużą efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko powraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać adekwatną technikę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejszy ekwipunek diagnostyczny, dzięki czemu mogą rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest metodą niezbędną w wykrywaniu jaskry, stanów zapalnych i innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi problemami, jak np. ciałem obcym w oku czy likwidacją kaszaków.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]