Bezbolesne leczenie kanałowe

Ochrona zdrowia

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym tematem. Dziś zaś, stosując odpowiednie narzędzia i – co najważniejsze – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, przez co stomatolog może dostać się do głęboko położonych partii uzębienia. Dobrze przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jakich?

Którymi narzędziami wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu przed oczami dentysty, ograniczając prawie całkowicie ryzyko wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest również mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji ułatwiają specjalne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują także odpowiednie narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie wizyty oraz polepszenie komfortu leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy pamiętać, że nie we wszystkich przypadkach będzie ono refundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy udać się do lekarza posługującego się nowoczesnymi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o jego usługach poprzedni pacjenci mówią w sieci.