Myślisz o zakupie kufra motocyklowego? Przeczytaj nasz poradnik

Motoryzacja

Chcesz kupić kufry motocyklowe? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Przemieszczanie się na motocyklu wywołuje uczucie swobody, lecz gdy szykujemy się na dalszą wycieczkę lub kilkudniowy urlop może się okazać, że wszystkie nieodzowne nam przedmioty nie pomieszczą się w zwykłym camelbagu czy plecaku. Nierzadko też przewożony bagaż jest na tyle ciężki, że umieszczenie go na grzbiecie może znacząco wpływać na bezpieczeństwo podróży. W takich przypadkach warto pomyśleć o zakupie kufra motocyklowego.

Jaki kufer motocyklowy wybrać – centralny czy boczny?

Główną kwestią, przed którą staje właściciel pojazdu szukający kufra na motor jest to, czy zaopatrzyć się w kufry boczne czy lepiej postawić na kufer centralny. Jeśli na jednośladzie przemieszczamy się zwłaszcza po mieście, a nasze dalsze podróże to przeważnie jednodniowe, dość krótkie wyprawy za miasto, wystarczy po prostu zakupić i zamocować kufer centralny. Objętość takich kufrów wynosi przeciętnie od trzydziestu do pięćdziesięciu litrów, jednak jest to wystarczająca pakowność, by zmieścić wszelkie najważniejsze akcesoria, rękawiczki, kurtkę, a nieraz nawet zapasowy kask. Zaletą kufrów centralnych jest to, że obciążenie rozkłada się równomiernie, jako że montowane są one na stelażach za plecami kierowcy. Odmiennie wygląda to przy mocowaniu kufrów bocznych – te zakładane są symetrycznie z obu stron jednośladu. Z tej też przyczyny przy wożeniu cięższych przedmiotów należy dołożyć wszelkich starań, aby ich masa rozłożyć stosunkowo po równo na oba kufry, by uniemożliwić ściąganie motoru podczas podróży na prawo albo lewo.

Koszt kufrów motocyklowych to ważny czynnik dla kierowców

W sklepach dostępnych jest mnóstwo kufrów motocyklowych, różniących się od siebie nie tylko objętością, ale i tworzywem, z którego są wyprodukowane (przykładowo wzmocnione polimery czy wytrzymałe i lekkie aluminium). Niewątpliwie kupując kufry na motor należy kierować się w głównej mierze ich jakością i tym, czy gwarantują bezpieczeństwo przechowywanym w nich przedmiotów. Niemniej jednak dla wielu kierowców istotnym czynnikiem, nierzadko silnie wpływającym na ostateczną decyzję o ich zamówieniu, będzie także ich cena. Kufry centralne, z tego powodu, że są stosunkowo małe oraz prostsze do zainstalowania, nie są wielkim kosztem. W porządnej jakości kufer tego rodzaju można się wyposażyć już za paręset złotych. Tymczasem kufry boczne, które kupuje się wraz z kompletnym zestawem do instalacji na motocyklu, zawierającym niezbędne stelaże, adaptery, ale też nierzadko i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już wydatek sięgający 3-4 tysięcy złotych.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]