Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Kosztowności

Chcesz kupić mystic topaz? Sprawdź www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od lat szczycącego się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień ma fioletowy odcień, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Istotna jest również mnogość kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.