wisiorki, wisiorki srebrne, zawieszki srebrne

Srebrne wisiorki

Handel Kosztowności

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie wygląda i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co możemy zarysować. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro źle znosi też styczność z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, musimy wcześniej owinąć je delikatną ścierką lub włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.