Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Kosztowności

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w kolczyki.

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najczęściej nabywanych przez kobiety akcesoriów. Są idealne na każdą okoliczność – niezwykle huczną i w luźniejszym klimacie. Zobaczmy co sprawia, że są tak często wybierane oraz w jakich sklepach można je nabyć.

Srebrne kolczyki – jaki fason kupić

Srebrne kolczyki można znaleźć w przeróżnych rodzajach. Najpopularniejsze są delikatne sztyfty, które pasują na co dzień i od święta, są dyskretne, a równocześnie szykowne. Równie często poszukiwane są wiszące akcesoria, które wspaniale wydłużają szyję. Są okraszone drogocennymi klejnotami albo zupełnie proste. Elementy wykonane ze srebra nie podrażniają skóry, co niejednokrotnie ma miejsce w przypadku biżuterii z tworzyw sztucznych. Najbardziej oryginalne kolczyki wykonano techniką oksydowania, więc kupując je sprawdźmy próbę oraz sposób ich wykończenia.

Jak czyścić srebrne kolczyki

Żeby srebrne kolczyki ciągle prezentowały się jak nowe, należy dokładnie je pielęgnować i systematycznie usuwać wszelkie zabrudzenia. Należy wycierać je regularnie delikatną gąbeczką wykonaną z miłego w dotyku tworzywa, używać profesjonalne balsamy nabłyszczające, a przeznaczone na ważne okazje kolczyki trzymać w zamkniętych szkatułkach. Nie sprawdzajmy natomiast babcinych metod czyszczenia, typu szczoteczka do zębów czy sól. Takie substancje niezwykle rysują miękką powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Największy wybór biżuterii jest bez wątpienia w e-sklepach, które oferują szybką dostawę i kuszące wyprzedaże. Poza tym zakupy w internecie to niezwykła wygoda, którą zapewne docenią w szczególności zabiegane kobiety.