Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Handel Kosztowności

Dowiedz się, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wymarzona przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to nader stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, że od owego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła wiodąca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli zademonstrować swoje pełne zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, aczkolwiek materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od kilku stuleci, przy czym znamienny wzrost ich popularności można zauważyć w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Oczywiście pożądana biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z pokaźnym brylantem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania przeróżnych kamieni i metali jest olbrzymi. Prócz diamentów wykorzystuje się szafir, szmaragd bądź rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a także drewno, niemniej jednak nadal na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych typów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, iż narzeczony ma obowiązek wydać na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: ilości karatów, użytego kamienia, wzoru czy surowca, toteż każdy kupi ładny, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, zatem jego koszt nie ma większego znaczenia. Ważne jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]