Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Handel Kosztowności

Dowiedz się, gdzie nabyć cyrkonie.

Podczas zdobienia biżuterii popularnie stosuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one estetyczny dodatek, a także są jednym z podstawowych czynników wpływających na wartość tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie sztucznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z łatwością zastąpić diament. Przeważnie cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale okazy zawierające inne substancje mogą przybierać dowolne kolory lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one naturalnie też inne przeznaczenia. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, dzięki posiadanym właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.