mydło antybakteryjne, żel do dezynfekcji rąk

Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Handel

Aż pięć milionów bakterii może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się bakterie, wirusy i pasożyty powodujące poważne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach medycznych – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przygotowywaniu dań z mięsa (głównie drobiowego), mleka czy jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]