Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Handel Wyposażenie wnętrz

Jeżeli szukasz przykładów z wykorzystaniem shuttersów w sypialni zajrzyj tutaj.

Szutersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować też w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a równocześnie wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, ponieważ to w salonie ludzie przebywają po wiele godzin w trakcie dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie przytulne. Swoboda zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Opcja kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże także z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która ma przecież duży wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku shuttersy skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdach firan, a ich pielęgnacja jest niezmiernie łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się także w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]