Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Handel Ochrona zdrowia Żywność

Jeśli szukasz soku z kapusty kiszonej, skieruj się na tę stronę.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan ponownie wracają na polskie stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają również inne, dotychczas mniej lubiane warzywa oraz owoce. Mówiąc o leczniczych atutach żywności poddanej fermentacji nie sposób pominąć również napojów takich jak kwas chlebowy, kefir czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są warte uwagi – pomagają łatwo i błyskawicznie wprowadzić do naszego ciała składniki potrzebne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie witaminy zawiera sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający multum substancji mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Najistotniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z kapusty, buraków czy inny kiszonek to również wspaniałe źródło witamin. Godna uwagi jest głównie wysoka zawartość witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na zawartość witaminy K i P, witamin z grupy B, a także wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Czemu należy spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, ze względu na zawartość bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają radzić sobie z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy refluks. Działają one również osłonowo podczas leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]