Rękawiczki ochronne – osłona dłoni także w warunkach wysokiego ryzyka

Bezpieczeństwo i ochrona Handel

Zamów rękawice z nitrylem na globalhygiene.pl.

Dłonie to część ciała, która jest szczególnie narażona na różne uszkodzenia w czasie wykonywania licznych czynności w zakładzie pracy. Z tej przyczyny wynika zatem konieczność ich protekcji skutecznymi środkami, jakimi są poprawnie dopasowane do warunków pracy rękawiczki ochronne.

Ekstremalna temperatura, silne środki chemiczne – przed tym chronią rękawice ochronne

Rękawiczki ochronne dzieli się na trzy kategorie, pośród których kategoria I świadczy o tym, że rękawice zabezpieczają dłonie w razie małego zagrożenia urazem rąk, z kolei kategoria III to rękawice do użytkowania w środowisku wysokiego ryzyka, m.in. w razie pracy ze skoncentrowanymi detergentami czy środkami chemicznymi zdolnymi okaleczyć skórę (np. z sodą kaustyczną, z metanolem czy z kwasem fluorowodorowym), groźnymi czynnikami biologicznymi lub niezwykle niską temperaturą. Obowiązkiem zatrudniającego jest w związku z tym zagwarantowanie pracownikom ubrań ochronnych prawidłowo dostosowanych do specyfiki wypełnianej przez nich pracy. Stąd przed zamówieniem rękawic ochronnych konieczne jest oszacowanie, czy dany produkt ochronny posiada atesty poświadczające spełnianie niezbędnych norm technicznych, a więc czy ochrania on przed interesującymi nas niebezpiecznymi czynnikami. Dane o skali ochrony na ogół ujęte są na rękawiczkach pod postacią łatwych do zrozumienia symboli.

U kogo zamówić rękawiczki ochronne antyprzecięcioiwe, z nitrylu albo nakrapiane?

Jednym z najbardziej znanych krajowych wytwórców oraz dystrybutorów rozmaitego typu rękawic ochronnych i jednorazowych jest spółka Global Food Hygiene z Sieradza, która w swoim asortymencie posiada rękawice spełniające kryteria wszystkich wspominanych wcześniej powyżej kategorii. Są to m.in. rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni produkowane z mocnej stali nierdzewnej, które chronią dłoń i przedramię pracownika, rękawice robocze pokryte lateksem, poliuretanem bądź nitrylemktóre wyraźnie polepszają chwytność i charakteryzują się lepszą odpornością na ścieranie, a także rękawiczki bawełniane, które chętnie wykorzystuje się w branży spożywczej albo jako warstwę wewnętrzną pod inne, grubsze rękawice, które byłyby w stanie uszkodzić skórę. Oczywiście w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje też dużego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (także w wersji wraz z zarękawkami) oraz niepudrowanych, jednorazowych rękawic z lateksu i z nitrylu nieodzownych w branży spożywczej, kosmetycznej i medycznej.

Lokalizacja firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]