Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Handel

Tutaj zamówisz mop sznurkowy.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o znaczną powierzchnię bądź nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki wydajnych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwie cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o znacznej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć posadzki. Nieomal jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza czyszczenie podłóg. W trakcie czyszczenia wielkich powierzchni zalecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]