Popiersia i rzeźby z brązu – zamów je dla siebie

Handel Usługi

Rzeźba to jedna z najstarszych form artystycznego wyrazu. Pierwsze jej formy obecne były już w okresie prehistorycznym i nadal towarzyszą ludziom w rozlicznych sferach naszej egzystencji. Widzimy je przeważnie tam, gdzie poszukujemy kontaktu ze sztuką – w kościołach, na wystawach oraz w muzeach, ale też w przestrzeni publicznej: w budynkach firm, na ulicach i rynkach, a nawet w centrach handlowych. Wszechobecność rzeźb w naszym życiu jest na tyle duża, iż nie całkiem orientujemy się, że dzieła tworzone dłońmi rzeźbiarzy widujemy praktycznie na co dzień. W tym artykule przytoczymy kilka przykładów świadczących o powyższym.

Odlewy artystyczne w szkołach oraz biurach

Prace rzeźbiarzy, również gdy przedstawiają ogromne walory estetyczne i artystyczne, często bywają przez nas traktowane jako tło – w przestrzeni miejskiej (aczkolwiek nie tylko) są bowiem obecne dosłownie na każdym kroku. Niezliczone pomniki, a także rzeźby stawiane na zieleńcach, w przydomowych ogródkach bądź na ulicach, obecne są wszak w większości krajowych miast. Poza tym nierzadko można spotkać je również w wielu budynkach. Pełnią funkcję ozdobną m.in. w urzędach, szkołach czy pozostałych gmachach użyteczności publicznej

Rzeźby z brązu. Na turnieje sportowe albo gale

Podane powyżej przykłady to najczęściej znaczne, nieruchome prace. Jednakże stanowi to mniejszą część wszelkich rzeźb obecnych w naszym codziennym życiu. Pokaźna większość z nich to jednak mniejsze dzieła, przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku – to m.in. popiersia wykonywane na zlecenie, nagrody na zwycięzców turniejów bądź medale. Projektodawcy wszelkiego rodzaju turniejów sportowych bądź plebiscytów mają dość łatwe zadanie, gdyż kupno rzeźby na zamówienie (odlewów z brązu czy innych stopów) nie generuje znacznych kosztów, a ich przygotowanie należy po prostu polecić profesjonalnemu artyście.