Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Branża budowlana Handel

Kup rynnę PCV.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak montaż rynien. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny PCV, metalowe albo plastikowe – które zamontować?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – między innymi z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania powinno się zatem przedyskutować z ekspertem.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08