Montujesz panele drewniane – nie zapomnij o listwach podłogowych

Handel Wyposażenie wnętrz

Kliknij tu, aby kupić listwę podłogową.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, aby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i wspaniale współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]