Kaski na motor – czym się od siebie różnią i jakie kupić?

Handel Motoryzacja Rekreacja, sport, hobby

Jeśli potrzebujesz kasku motocyklowego, koniecznie sprawdź www.legato-motocykle.pl.

Miłośnicy jednośladów mają świadomość, iż istotą zachowania minimum bezpieczeństwa podczas jazdy jest nałożenie kasku. Nieistotne, czy motor jest naszym powszednim środkiem transportu, czy jeździmy na nim rekreacyjnie – na każdą jazdę musimy ubrać kask motocyklowy, bo taki obowiązek nakłada na nas kodeks drogowy. Lekceważenie go kończy się mandatem oraz punktami karnymi, jednak może mieć również daleko groźniejsze skutki – w razie wypadku kierowca (czy też jego pasażer) bez kasku narażeni są na ogromne obrażenia, a niejednokrotnie i śmierć.

Czym cechują się popularne rodzaje kasków na motor?

Kaski na motor różnią się między sobą stylistyką i zastosowaniem. Istnieją 4 bazowe rodzaje kasków:
Kaski otwarte nie mają w ogóle części osłaniającej szczękę – skorupa zabezpiecza tylko górną część głowy. Nie ważą dużo, ale nie zapewniają dużego poziomu bezpieczeństwa, stąd rekomendowane są dla kierowców przemieszczających się na motocyklach rozwijających niższe prędkości (np. cruisery) i na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro bądź off-road, to kaski dające maksymalny poziom ochrony, które wykorzystywane są do jazdy w terenie. Charakteryzują się brakiem szybki, bardzo aerodynamiczna konstrukcją i lekkością. Żeby go używać należy wyposażyć się także w gogle.
Kaski integralne są najbardziej uniwersalne i tym samym chyba najczęściej kupowane przez kierowców, ponieważ można je wykorzystać do jazdy na motocyklu sportowym, szosowym, jak również na skuterze. Ich reprezentatywną cechą jest jednolita budowa, co sprawia, że są one uznawane za bardzo bezpieczne, jednak nie najwygodniejsze.
Kaski szczękowe – ich nazwa wzięła się z tego, iż posiadają poruszający się (opuszczany i podnoszony) element części żuchwowej. To sprawia, że są niezwykle wygodne – można w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, rozmawiać z kimś, czy zjeść bez konieczności zdejmowania kasku.

Kupujemy kask motocyklowy – na co zwrócić uwagę?

Kupując kask na motocykl pamiętajmy, że po polskich drogach wolno przemieszczać się tylko z kaskami posiadającymi homologację, dlatego sprawdźmy to zawsze przed kupnem. Poza tym zwróćmy uwagę między innymi na to czy wypatrzony przez nas kask prawidłowo przylega do głowy, czy wyściółka efektywnie odprowadza wilgoć oraz czy jego ciężar nam odpowiada i nie wywołuje bólu karku.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]