kamera na kask

Kamera motocyklowa – rejestracja zdarzeń na drodze

Handel Motoryzacja

Motocykliści, którzy przebywają długie trasy, częstokroć nie potrafią opisać kolegom nie korzystającym jednośladu, jak zachwycające krajobrazy można podziwiać podczas jazdy. W takim przypadku obraz zarejestrowany kamerą będzie wart więcej aniżeli słowa. Przy tym kamera motocyklowa to także przydatne akcesorium, którego nabycie powinien rozważyć każdy właściciel jednośladu.

Kamera na motor – zapis zdarzeń drogowych

Tak jak kierowcy samochodów, właściciele jednośladów również spostrzegli plusy rejestracji całości podróży motorem. W przypadku powstania dowolnego zdarzenia na drodze – zniszczenia pojazdu z powodu uszkodzonej infrastruktury drogowej, upadku bądź stłuczki, film uwieczniony przez kamerkę motocyklową może być materiałem dowodowym ogromnie pomocnym dla funkcjonariuszy policji czy ubezpieczyciela. Nieprzewidywalne zdarzenia drogowe trwają raptem parę sekund, w których górę biorą ekstremalne emocje oraz trwoga, co sprawia, iż nierzadko osoby w nich uczestniczące nie mogą wydobyć z pamięci istotnych faktów. Powoduje to później problem z bezspornym ustaleniem, kto faktycznie jest sprawcą wykroczenia, a kto poszkodowanym. Kamera na motocykl jest z kolei cichym obserwatorem, a zapisane przez nią nagranie niejednokrotnie już był decydujący w spornych przypadkach przed sądem.

Kamera sportowa na motocykl a może wideorejestrator – czym się różnią?

Większość osób uważa, że kamera sportowa i wideorejestrator to zasadniczo to samo. Jednakże można wymienić zasadnicze różnice między nimi. Kamerę sportową cechuje uniwersalność jej umocowania – można wyposażyć ją w uchwyty, z pomocą których zakłada się ją bez trudności na kask, kierownicę, a nawet zbiornik. W kategorii kamer sportowych znajdziemy urządzenia oferujące nagrywanie filmów w najlepszej rozdzielczości (również w 4K!), mające stabilizator obrazu oraz obiektywy szerokokątne (również takie z opcją zapisu sferycznego!), co czyni, iż są doskonałym urządzeniem do rejestracji ciekawych filmów, którymi można pochwalić się w internecie bądź pokazać znajomym. Z kolei wideorejestratory lepiej sprawdzą się jako przyrząd nagrywający przebieg podróży pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory charakteryzują się większą jasnością obrazu, co przyczynia się do tego, iż wyraźniej widoczne są nawet drobne detale. Dodatkowo nieraz uruchamiają się one wraz z włączeniem się silnika, więc nagrywają jazdę od jej początku. Następnym atutem wideorejestratorów jest także to, że zapisują obraz “w pętli” i w razie zapełnienia karty SD kasują tylko najstarsze dane. W związku z tym w razie kolizji nie należy się obawiać, że wydarzenie nie zostało nagrane.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]