Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Handel Technologie

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych drukarek 3D, koniecznie sprawdź https://cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W ofercie CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Szacuje się, iż stosując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony aż o 90 procent. Główne idee pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to zapewnianie wysokiej jakości usług i drukarek 3D, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w prekursorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną budową i prostą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można uzyskać identyczne prototypy, co jest szczególnie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie stosowane w różnorodnych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Uzyskany druk jest precyzyjny oraz trwały, a w czasie procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw oraz nie pojawiają się odkształcenia.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]