antena SAT, antena satelitarna

Co umożliwia antena SAT?

Handel

Zdecydowana część z nas posiada we własnym domu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy film bądź program telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą na ten moment można kupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z przykuwającą wzrok czaszą, która często określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można w związku z tym odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych odbiorców zamiast kablówki . Jest to wynikiem tego, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wyróżnia się kilka typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny SAT odznaczają się określonymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Na ten moment w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy stosują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć kilka lat.

Co poza anteną satelitarną jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, aby bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy także posiadać specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel współosiowy.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]